Vores nye og flotte Bungee Run er en actionfyldt aktivitet, hvor to deltagere dyster side om side om at komme længst ud på banen. Målet er enkelt – men langt fra let: Hvem kan komme længst frem og placere sin velcroklods, før elastikken skyder dem baglæns igen?
Hver deltager får monteret et bælte med kraftige elastikker i ryggen. De spænder afsted ned ad banen, men jo mere fart de får, jo hårdere bliver de trukket tilbage. Det giver en vild, sjov og uforudsigelig oplevelse, hvor publikum elsker at følge med.
Bungee Run er et kæmpe hit til:
Det er en aktivitet, der skaber energi, grin og masser af god stemning – både for deltagere og tilskuere.
I kan enten afhente hoppeborgen på vores lager i Aabybro eller få leveret i hele Nordjylland, hvor vi klarer alt det praktiske mod en merpris.
Vi gør alt for i får en god oplevelse ved at leje Hoppeborgen hos HopNord.
Vores mindre Hoppeborge vejer omkring 140 kg og kan nemt transporteres på en standardtrailer. Vi hjælper med løfte Hoppeborgen på traileren og vi giver en grundig forklaring omkring hvordan hoppeborgen opstilles hjemme i haven.
Der medfølger blæser, pløkker og kabeltromle til hoppeborgen.
Har I ikke en trailer? Så tilbyder vi også at I kan ”Leje” en trailer med for KUN 150 kr.
Så er Hoppeborgen pakket på traileren når I ankommer og klar til afhentning.
OBS. Vi har kun et begrænset antal trailere.
Har I ikke selv mod på at hente hoppeborgen? Så tilbyder vi også levering i hele Nordjylland.
Vi klarer alt det praktiske og I skal kun anvise, hvor hoppeborgen skal stå,
Prisen for levering afhænger af. hvor I ønsker den leveret og hvor mange dage i ønsker hoppeborgen.
Kontakt os gerne for en pris og vi sender et tilbud hurtigst muligt: info@hopnord.dk
Vores Hoppeborge er altid rene og pæne. Dog kan der i perioder med megen regn opleves at hoppeborgen kan være en smule våde ved opstilling. Vandet forsvinder dog hurtigt, når hoppeborgen er tilsluttet strøm. Typisk er vandet væk i løbet af 30 minutter.
Når man er færdig med at bruge hoppeborgen, skal du lige sørge for at den bliver ren igen. Brug en blød håndkost og fej sandet, popcorn m.v. af hoppeborgen. hvis Hoppeborgen afleveres beskidt, kan der kræves betaling for rengøring.
Vi køber kun de bedste Hoppeborge på markedet, der er produceres i EU. Storset alle vores hoppeborge er nye eller kun få år gamle. Vi udskifter løbende vores udstyr, så alt fremstår flot og uden fejl.
Vi tilbyder GRATIS afbestiling hos hopnord på ordre under 5000,- inkl. moms.
Det tager kun 2-3 minutter. Så er hoppeborgen klar. Blæser skal være tilkoblet hoppeborgen konstant.
Blæser bruger 1500 watt og kan tilkobles en alm stikkontakt. Der medfølger 25 meter kabel.
Hoppeborgen vejer 100 kg og fylder en palle. Vi anbefaler en trailer til transport. Vi hjælper gerne med og løfte hoppeborgen på traileren, hvis i vælger afhentning.